Ahmet Turangazi Mah. Organize Sanayi Bölgesi 19. Sk No:20 Merkez/Sivas

Kamera ve Aydınlatma Sistemleri

Kamera Sistemleri
Kamera sistemi, genel anlamı ile kameraların çekim alanındaki görüntüleri kayıt cihazı vasıtası ile harddisk sistemlerine kayıt eden, bu kayıtları daha sonradan izlenmesini sağlayan sistemlerdir. Kameralar, belirlenen alanları izler ve olayları kaydeder.
Kamera sistemleri günümüz teknolojisi ile sadece kayıt altına almakla birlikte birçok özelliği de içerisinde barındırmaktadır. Bu özelliklerden başlıca gece görüşü, yüksek kayıt çözünürlüğü, hareket algılama, uzaktan erişim, yönetim ve alarm bildirimleri gibi özellikler sayılabilir. Bu sayede kurulan kamera sistemleri daha etkili hale gelir.
Kamera sistemleri ihtiyacı olan elektrik enerjisini ev, kurum, kuruluş gibi yerlerde şebekeden sağlarlar. Eğer ayrıca UPS sistemi kurulumu ile şebekeden oluşacak kesintilerden belirli bir süre ile etkilenmesi engellenebilir. Şebeke gittiği durumlarda UPS sisteminden enerjisi sağlanarak UPS sisteminin gücüne göre elektrik olmadığında bir süre daha kamera sistemi aktif kalabilmektedir.
Şebekeye uzak olan yerlerde kamera sistemleri İhtiyacı olan enerjiyi şebekeden bağımsız (off-grid) güneş enerji sistemleri sayesinde sağlayabilir. OFF-GRİD kamera sistemleri genellikle Güneş Paneli, Akü, Şarj kontrol cihazı ve invertör gibi ana bileşenlerden oluşur. Ayrıca güneş panelleri Güvenlik kamera direklerine ek aparatlar ile montajlanabilir. Bu sayede Ekstra panel kurulum alanı gerektirmez. Ancak kurulum alanına göre örnek olarak bir konteyner vb. var ise o konteynerin çatısına montajlanması daha verimli ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır.