Proje Açıklaması

GAZLIGÖL 12 MW GES

Türkiye Ege Bölgesi’ nde bulunan Afyonkarahisar – İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl arazisi içerisine kurulmuş Güneş Enerji Santralidir.

SANTRAL BİLGİLERİ

Gazlıgöl projesi ENDOKS-PARTNER Enerji firmalarının çözüm ortaklığı ile tarafımızca elektrik kurulumu gerçekleştirilmiş 12 MWP kurulu güce sahip Makascı Enerji yatırımcılığındaki Güneş Enerji Santralidir.

Bizimle iletişime geçin.

Ges uzaktan izleme ve kontrol sistemi Kuruldu.

Cluster Controller, sistemin merkezi haberleşme ünitesidir ve sistemde yer alan cihazların (örn. eviriciler, sensörler) verilerini aralıksız okur. Cluster Controller akabinde bu sistem verilerini ekran, kullanıcı arabirimi ve Modbus veri arabiriminden kullanıma sunar. Sistem verileri ayrıcaSunny Portal internet portalı üzerinden görselleştirilebilir, değerlendirilebilir ve yönetilebilir.

Cluster Controller Bazı Fonksiyonları

Cluster Controller, eşmerkezli olmayan FV sistemler ile FV büyük sistemlerde, Speedwire/Webconnect ara birimli SMA cihazlarının denetimi ve kumandası için kullanılan bir cihazdır. “CLCON-S-10” modelindeki Cluster Controller, Speedwire/Webconnect arabirimi ile 25 adete kadar SMA cihazını denetler. “CLCON-S-10” modelindeki Cluster Controller, Speedwire/Webconnect arabirimi ile 75 adete kadar SMA cihazını denetler.

Cluster Controller, temel olarak şu görevlere sahiptir:

 • Speedwire ağının kurulması

 • Sistem verilerinin okunması, hazırlanması ve yönetimi

 • • Cihaz parametrelerinin konfigürasyonu

 • Sistemin anlık toplam etkin gücünün geri bildirimi

 • Şebeke operatörünün etkin güç sınırlaması ve reaktif güç işletimine dair varsayılan bilgilerinin, şebeke sistem hizmetleri çerçevesinde realize edilmesi ve geri bildirimi

 • FV elektriğin doğrudan pazarlanmasında etkin güç sınırlamasına dair varsayılan bilgilerin uyarlanması ve geri bildirimi

 • Kritik sistem durumlarında e-posta ile alarm verilmesi

 • Sistem verilerinin, bir FTP sunucusuna ve/veya Sunny Portal internet portalına gönderilmesi

 • Cluster Controller ve eviriciler için güncellemelerin yapılması

Bizimle iletişime geçin.

Tatvan Projesi

Santral Kurulumu 100%
Sistem Değerlendirmesi 100%
Zaman Yönetimi 84%

ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 8:00 – 18:00
Cumartesi 8:00 – 18:00
Pazar –          

 0 (346) 223 00 00

LOKASYON BİLGİSİ

Bizimle iletişime geçin

KALİTE GARANTİSİ

Güneş Enerji Santral (GES) kurulumları sonrasında sözleşmeye bağlı olarak 1 veya 2 yıl süre ile yüklenici firmalarca işçilik garantisi kapsamındadır. Bu garanti sürecinde ve sonrasında yatırımcı kişi veya kurumlar ile sürekli irtibat halinde ve düzenli bakım sağlamaktayız. Bunun yanı sıra GES için kurulmuş olan SCADA Sistemi ile veriler düzenli olarak takip edilerek herhangi bir problem oluşması durumunda direkt olarak müdahale edilerek sorunlar, kalıcı çözüme ulaştırılmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

AHMETTURANGAZİ OSB MAH. OSB-19. SK. NO:20, Merkez/Sivas

  OFİS HATTI

  0 (346) 223 00 00

  E POSTA ADRESİ

  info@hangesenerji.com

  ÇALIŞMA SAATLERİ

  8:00 – 18:00

  OFİS HATTI

  0 (346) 223 00 00

  E POSTA ADRESİ

  info@hangesenerji.com

  ÇALIŞMA SAATLERİ

  8:00 – 18:00